XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Osobní / Liščina nora

 

Liščina nora

Liščina nora

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
O imitatores - servum pecus!
Nejtišší slova to jsou, jež přinášejí bouři. Myšlenky, jež se blíží na nohách holubiččích, řídí svět. (Nietzsche Friedrich)

A pro ty, kteří se až sem dostali - Ó napodobitelé - stádo otroků!

V pekle je plno... tak jsem se vrátila..

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 z 49 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | » | Poslední

 

guest Muž liska-E (liska-e@bezkalhotek.com) ... 02.07.2009 11:06:37 ... (84/484)
Re (5): Pátek ...
Odpověď na příspěvek od feainne z 01.07.2009 19:40:29:

Tak pravdou je, že bez školy se dnes pomalu nehnete, protože školu má už téměř každý .. Na druhou stranu ale je praxe cennější :) Mladý člověk může mít třeba tři vysoké školy, a bude mít problém sehnat práci .. Jednak nebude dostačující jeho kvalifikaci, nebo nebude dostatečně finančně ohodnocena, nebo nebude mít právě tu praxi.

Faktem zůstává, že studovat dnes není problém .. Většina mladých lidí si chce udělat vysokou hlavně proto, že oddálí chvíli, kdy se budou muset starat sami o sebe. Neříkám, že je to stoprocentní, jsou i vyjímky, ale s dobou je jich méně a méně. Zahřívat se v hnízdečku u maminky a teplých jídel .. Proč ne ... Najde si brigádku, vysokou zaplatí ... Ale hlavně žádné starosti. Dřív to chodilo trochu jinak :)
K tomu, že se dnes dá vysoká škola a tytuly snadno koupit, se raději dostávat ani nebudu *3*
A ono je to dnes už všude ... Když budu chtít dělat servírku v "nóbl" restauraci, musím mít odpovídající školu + praxi samozřejmě. Jestli jsem nebo nejsem jinak dobrá se zjišťuje až posléze ..

Nehledě na to, že mnoho studovaných lidí je zkušenostmi aji inteligencí daleko za obyčejným dělníkem ..
Nosí sice kvádro a užívá vybrané mluvy ve vybrané společnosti, ale znám velmi ... žalostně málo těch, se kterými si popovídám na úrovni a na zajímavé téma :)

A mě děsně imponují chytří muži *85*
(rozlišujme pojem chytří a studovaní *18* )


*206*Nesuďte mne, nemáte na to dost sil*66*

*3360*Chtít pravdou žít a přátele mít
je jak Boha ctít a s ďáblem souložit*3375*

nikoli vaše *1163*
feainne Muž feainne ... 01.07.2009 19:40:29 ... (83/484)
Re (4): Pátek ...
Odpověď na příspěvek od ARAVER ( mailto:ARAVER@mujmail.cz ) z 01.07.2009 17:54:30:

Dnes ten kdo dříve končil s výučním listem má titul bakalář a na ekonomických vysokých školách není třeba prakticky ničeho :)
ARAVER Muž ARAVER (ARAVER@mujmail.cz) ... 01.07.2009 17:54:30 ... (82/484)
Re (3): Pátek ...
Odpověď na příspěvek od liska-E ( mailto:liska-e@bezkalhotek.com ) z 27.06.2009 10:49:21:

Dnes třeba říci, že mám maturitu už není to, co kdysi. Kdysi maturita byla pojem, dneska ji má skoro každý obor. I kuchař číšník. Který byl odjakživa oborem, který se ukončoval výučním listem..

Ale zase na ekonomických vysokých školách netřeba fyziky a deskriptivní geometrie:)
guest Muž liska-E (liska-e@bezkalhotek.com) ... 01.07.2009 14:39:51 ... (81/484)
:/
A je to tu ...

Nikdy jsem nechápala, jak si z toho chatu může někdo něco dělat ... Jak, když za mnou chodí, že je trápí ten a ten uživatel, nebo že někdo chodí a pomlouvá, si z toho můžou dělat hlavu. Je to přece jen chat, říkala jsem si ..
A teď došlo i na mne .. jistý "pán", kterého jsem pomyslně hodila do ignoračního seznamu, se začal mstít i mne. A můžu říct, že to není příjemné ...
I když jen chat, pořád je tu ta bezmocnost .. Takové lidi nemám ráda ... Nikdy jsem neměla a nikdy nebudu ...

Sice je dost jasné, že lidé takovým výstřelkům příliš nevěří, ale obtěžuje to ... A už je to vážně na hranici .. "Nedá se s tím nic dělat." bylo mi řečeno .. Tak s tím nic dělat nebudu.

Jen tady si můžu postěžovat na nespravedlnost světa *1*


*206*Nesuďte mne, nemáte na to dost sil*66*

*3360*Chtít pravdou žít a přátele mít
je jak Boha ctít a s ďáblem souložit*3375*

nikoli vaše *1163*
guest Muž liska-E (liska-e@bezkalhotek.com) ... 27.06.2009 10:49:21 ... (80/484)
Re (2): Pátek ...
Odpověď na příspěvek od ARAVER ( mailto:ARAVER@mujmail.cz ) z 27.06.2009 10:38:32:

Tak to máš naprostou pravdu *52*
Ale dnešní rodiče dbají především na to, aby dítě mělo vše, na co si ukáže a na co se jen podívá.. Pracují od rána do noci, aby zapezpečili rodinu, ale nějak pozapomínají na to, že jsou jiné - mnohem důležitější věci, které díky nedostatku času a sil zanedbávají ... Je to škoda ..

A upřímně .. ani školy už nejsou to, co bývaly ..


*206*Nesuďte mne, nemáte na to dost sil*66*

*3360*Chtít pravdou žít a přátele mít
je jak Boha ctít a s ďáblem souložit*3375*

nikoli vaše *1163*
ARAVER Muž ARAVER (ARAVER@mujmail.cz) ... 27.06.2009 10:47:42 ... (79/484)
Re: Výprodej ...
Odpověď na příspěvek od liska-E ( mailto:liska-e@bezkalhotek.com ) z 26.06.2009 10:05:19:

Jedním z jevů nenažranosti západního světa je kupování předražené balené vody domů. Velká část světa nemá přístup k čisté vodě, nebo má obtížný přístup.

Stačí nechat 20 minut obyčejnou vodu odstát a vyprchá z ní chlor. A je lepší než leckteré balené vody.
ARAVER Muž ARAVER (ARAVER@mujmail.cz) ... 27.06.2009 10:38:32 ... (78/484)
Re: Pátek ...
Odpověď na příspěvek od liska-E ( mailto:liska-e@bezkalhotek.com ) z 26.06.2009 09:25:07:

Ono to záleží na výchově, na tom, co chce to dítě dosáhnout. Pokud nad sebou nemá hrozbu nějaké těžké práce nebo nedostatku peněz, tak ho to nemotivuje k lepším výkonům.

Když má vše, co chce a nemusí se snažit...
guest Muž liska-E (liska-e@bezkalhotek.com) ... 26.06.2009 20:09:47 ... (77/484)
For Láskysík ...
Promiň, zlato, ale to jsou soukromé záležitosti a když nepochopíš, že sem se to netahá, tak to prostě mažu :)


*206*Nesuďte mne, nemáte na to dost sil*66*

*3360*Chtít pravdou žít a přátele mít
je jak Boha ctít a s ďáblem souložit*3375*

nikoli vaše *1163*
guest Muž liska-E (liska-e@bezkalhotek.com) ... 26.06.2009 10:05:19 ... (76/484)
Výprodej ...
Znáte ty akce, kdy jsou všude snížené ceny a na všem?
A znáte ty akce, kdy se uzavírá obchod a dovyprodává se zboží?
Naproti nám je Albert .. Budou ho zavírat (jako plno dalších)..
Ráno přišel mužík z práce .. Vzbudil mě a že půjde něco nakoupit, že mají padesát procent slevu (!) .. Tak jsem mu v polospánku odkejvala a řekla mu, ať si hlavně vezme tak tři čtyři stovky (ho znam a vim, o čem mluvim :) ). Samozřejmě už jsem neusnula, tak jsem vstala, vysprchovala se a s celkem fajn náladou, že den začíná tak slunečně, jsem se dala do úklidu ..
Mužík přišel .. V ruce balík neperlivé vody v tašce dvě pepsiny, tělové mléko, mražené kuře, mražená kuřecí stehna, nějaké koření, Magnum a Deli. Když jsem se ho zeptala, kolik za to dal, tak celej nadšenej - "No tři stovky*1*" .. Já na to ... "Tři stovky?!!" ... To jsem ovšem ještě netušila, že tři stovky to bylo po slevě ..
Takže máme doma Magnum - které i po slevě stojí pořád dvakrát tolik, co normální nanuk (bez nadsázky), mražené kuře, co se slevou se dostalo tak nějak na stejnou cenu, co stojí v obchodech (nehledě na to, že máme mrazák plnej kuřecího..), koření, které ani nechci vědět, kolik stálo a nemám ponětí, na co ho budu sypat *712* a Pepsi za krásných 32,něco (že na CocaColu mají každý druhý týden akce někde a koupíme ji hravě za 28,něco něco .. raději jsem mlčela)..
S tou vodou ... my domů moc nekupujeme balenou vodu .. děláme si oba spíš šťávu, nebo si koupíme limču, když máme chuť. Ale mužík zřejmě usoudil, že když je to se slevou a vyjde to na super cenu, že to prostě koupí, i když to normálně domu nekupujeme (*3*) Za tu cenu přece ....
A tělové mléko .. O tom se zmiňovat snad ani nebudu, protože bych se akorát rozčílila, že jsme se o něm bavili zrovinka včera a on dneska .... *712*
Takže krásné pořízení, ještě den ani nezačal a už máme doma zbytečnosti, co běžně nekupujeme a jsme o tři stovky lehčí - ale po slevě *1*

Abych nezapomněla dodat ... je pátek ... v neděli nás jistě rodičové vytáhnout na "velký rodinný" nákup a já už vidim, jak to budu rvát všechno do tak už přervané lednice ...

To jsou prostě výprodeje *3*


*206*Nesuďte mne, nemáte na to dost sil*66*

*3360*Chtít pravdou žít a přátele mít
je jak Boha ctít a s ďáblem souložit*3375*

nikoli vaše *1163*
guest Muž liska-E (liska-e@bezkalhotek.com) ... 26.06.2009 09:25:07 ... (75/484)
Pátek ...
Dnešní ráno bylo oprvadu velmi brzké, nicméně neřekla bych, že špatné ..
Je poslední školní den, tak děti malé i ty větší chodili do škol ustrojeni (i když tedy dalo by se je rozdělovat podle celkem jasných vzorců - holčičky kratší či delší džínsovou sukýnku a tričko, nebo šatečky a "falešný" culík ... Klucí džíny a košili ..), většina s kytkou v ruce a s průhlednými deskami velikosti A4. Cestou z obchodu jsem je poslouchala a přemýšlela, jak to je teď a jak to bývalo za dob, kdy jsem ještě i já dostávala vysvědčení ... Není to tak dávno, nicméně většina zvyků je zřejmě dávno zapomenuta .. A já si připadám tak stará ..
Kdysi byla pro malou holčičku ostuda, když na prvním stupni základní školy přinesla jiné známky než "samý" .. Kluci pak většinou nějakou tu dvojku povolenou měli, ale ne moc :) Na druhém stupni jsme se spíš předháněli, kdo bude mít lepší vysvědčení .. Kluci se pak chlubili, že tam měli sice známky na čtyřku, ale maj trojku (a to pro ně bylo dostatečné zadostiučinění *1*) ..
Dnes, když ty škvrňata posloucham, slyšim devítiletou holčičku s copánkem, jak říká - "No, mam trojku, ale to je v poho.. Stejně jedem za tejden k moři, tak se na to zapomene.." .. nebo dvanáctiletého klučinu "Ty vole, ta kráva mě nechala rupnout.." ..
Buď to vážně není normální, nebo jsem pravdu, ve svých čtyřiadvaceti, už stará ...



*206*Nesuďte mne, nemáte na to dost sil*66*

*3360*Chtít pravdou žít a přátele mít
je jak Boha ctít a s ďáblem souložit*3375*

nikoli vaše *1163*

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 z 49 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: