XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Osobní / Liščina nora

 

Liščina nora

Liščina nora

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
O imitatores - servum pecus!
Nejtišší slova to jsou, jež přinášejí bouři. Myšlenky, jež se blíží na nohách holubiččích, řídí svět. (Nietzsche Friedrich)

A pro ty, kteří se až sem dostali - Ó napodobitelé - stádo otroků!

V pekle je plno... tak jsem se vrátila..

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 z 49 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | » | Poslední

 

Camyla Žena Camyla (camyla@centrum.cz) ... 28.06.2010 19:28:20 ... (394/484)
Re (10): dronty
Odpověď na příspěvek od liska-E ( mailto:liska-e@bezkalhotek.com ) z 28.06.2010 19:21:46:
No jo ...asi znám víc vyjímečných lidí než ty ....no a pokud nevěříš téhle teorii...mrkni do historie....třeba v oblasti umění....
guest Muž liska-E (liska-e@bezkalhotek.com) ... 28.06.2010 19:21:46 ... (393/484)
Re (9): dronty
Odpověď na příspěvek od Camyla ( mailto:camyla@centrum.cz ) z 28.06.2010 19:17:56:

Opravdu ne?


*206*Nesuďte mne, nemáte na to dost sil*66*
*3360*Chtít pravdou žít a přátele mít
je jak Boha ctít a s ďáblem souložit*3375*
Camyla Žena Camyla (camyla@centrum.cz) ... 28.06.2010 19:17:56 ... (392/484)
Re (8): dronty
Odpověď na příspěvek od liska-E ( mailto:liska-e@bezkalhotek.com ) z 28.06.2010 19:05:22:
Já za obyčejného člověka považuji i některé lidi co mají peněz dost. Vyjímečnost lidí přece nelze posuzovat podle výše konta....
guest Muž liska-E (liska-e@bezkalhotek.com) ... 28.06.2010 19:05:22 ... (391/484)
Re (7): dronty
Odpověď na příspěvek od Camyla ( mailto:camyla@centrum.cz ) z 28.06.2010 18:58:10:

Asi jsem měla napsat že vím, jak "těžké" je pro většinu obyčných lidí utratit ...
myslela jsem spíš to, že je dost těžké dát korunu z ruky .... protože si čtyřikrát rozmyslíš, jestli ta koruna nebude potřeba na něco jiného - důležitějšího ...


*206*Nesuďte mne, nemáte na to dost sil*66*
*3360*Chtít pravdou žít a přátele mít
je jak Boha ctít a s ďáblem souložit*3375*
Camyla Žena Camyla (camyla@centrum.cz) ... 28.06.2010 19:05:16 ... (390/484)
Re (6): dronty
Odpověď na příspěvek od liska-E ( mailto:liska-e@bezkalhotek.com ) z 28.06.2010 17:43:47:
" takže i já ve svém věku už znám hodnotu koruny. Vím, jak těžké je pro většinu obyčejných lidí korunu utratit ....."

Hehe...to je tedy perla ! *3* utrácet korunky není těžké....horší je je vydělávat *3*
guest Muž Benigna ... 28.06.2010 18:08:40 ... (389/484)
Re (6): dronty
Odpověď na příspěvek od liska-E ( mailto:liska-e@bezkalhotek.com ) z 28.06.2010 17:43:47:

Ano, jen bych do poslední věty doplnila - na všechno nadávajích starců a stařen. V tom se shodnem. Těm je lepší se vyhnout, protože tak jak jsou vším otrávení , to mohou šířit jak nákazu okolo sebe. A o to jim jde.
guest Muž liska-E (liska-e@bezkalhotek.com) ... 28.06.2010 17:43:47 ... (388/484)
Re (5): dronty
Odpověď na příspěvek od Benigna z 28.06.2010 16:47:49:

Já ve státní politice nemám žádné slovo, takže se řídím podle toho, co je aktuální. A bohužel je právě teď aktuální situace, kdy výhled na můj důchod je mizivý.
Vím, že za to ani stávající důchodci nemohou (a většina z nich je schopná si situaci uvědomit), nicméně to nic nemění na faktu, že jsou právě i tací, kteří jsou věčně nespokojení a neváží si toho, co mají, i když je velmi pravděpodobné, že je to mnohem víc, než co budu mít já, nehledě na fakt, že platím totéž, co kdy oni.

Soudní řízení a výlohy s ním spjaté platí ten, který prohraje. To je naprosto správné. Ale je také správné si uvědomit, že důchodce, který je teď živen z toho, co já státu odvedu, to bude muset zaplatit. Takže odkud vezme peníze, když ne z mé kapsy?

Není pravda, že lidé, dovršící důchodového věku už nemohou a také není pravda, že děti (beru to do plnoletosti) nemohou.
Jsem sice ještě mladá koza, ale život mi naštědřil tolik životních zkušeností, že bych je snad raději získavala postupem času. Ale bohužel se mě nikdo neptal a bylo jak bylo. Takže i já ve svém věku už znám hodnotu koruny. Vím, jak těžké je pro většinu obyčejných lidí korunu utratit a asi proto mě pak tak dožere, když vidím, že někdo, kdo by měl být zkušenější a rozumnější, takhle vyvádí ...

Nikdy jsem nebyla předpojatá vůči důchodcům.. Leč život je změna ... Názor na lidi a na skupiny si děláme ze zkušeností s nimi - v tom lepším případě - a já na drby moc nedám ...
Ještě pár takových zkušeností a budu stejný odpůrce nerozumných, lajdáckých a sebestředných starců a stařen (nikoliv důchodců jako takových)...

Ale jak se říká ... Člověk míní, život mění ...



*206*Nesuďte mne, nemáte na to dost sil*66*
*3360*Chtít pravdou žít a přátele mít
je jak Boha ctít a s ďáblem souložit*3375*
guest Muž Benigna ... 28.06.2010 16:47:49 ... (387/484)
Re (4): dronty
Odpověď na příspěvek od liska-E ( mailto:liska-e@bezkalhotek.com ) z 28.06.2010 09:37:34:

Tak popořádku.
1)Já mluvila o rodičíčch , co se léta dřeli na svoje děti, a ti jistě také půjdou do důchodu nebo již v důchodu jsou.Půjčka ze sociálního pojištění na schodek rozpočtu byla mnohamiliardová a nikde jsem nečetla, že by kdy byla vrácena. Takže jsme skutečně v situaci, kdy se důchody aktuálně vyplácejí z toho, co odvedou pracovně produktivní. Jenže to není chyba těch důchodců, ti odváděli stejně jako se odvádí dnes, jenže vláda si počínala jako tunelář a naspořené sociální odvody si vypůjčila bez návratu. A pokud se týká důchodového připojištění, to si neplatíte jen vy mladí, každý rozumný člověk si začal důchodově spořit v okamžiku, kdy byly na trhu spořící produkty důchodového připojištění. Takže i já si spořím a nepovažuju to za újmu, protože inflace každoročně roste a to, co odvedu na sociální pojištění ( státní), je každoročně inflací znehodnoceno. Takže řádně pracující člověk, co do odchodu do důchodu odváděl sociální pojištění, prostě na důchod nárok má a vznikl z jejich odvodů. To, že je vyplácen , bohužel, z aktuálních odvodů není jeho starost.

2) Pokud se týká soudních řízení ve věci občanských žalob, tak náklady na řízení platí účastník, resp. ten, který spor prohraje platí zpravidla i náklady soudního řízení tomu, co spor vyhrál. Takže opět, nejde nic z tvých peněz. Z tvých peněz jdou akorát náklady řízení týkajících se nezletilých dětí - soudně určené výživné, soudem určená ústavní výchova, soudem určená pěstounská péče a adopce.

3) Vyspělost společnosti se dá dobře hodnotit podle toho jakým způsobem se chová k těm, kteří nejsou schopni ( neplést s tím, že nechtějí) se o sebe postarat - důchodci a děti. Prvně jmenovaní už nemohou a druzí ještě nemohou.
guest Muž liska-E (liska-e@bezkalhotek.com) ... 28.06.2010 10:41:46 ... (386/484)
zřejmě chyba :))
dronty (potrosek@seznam.cz) ... 28.06.2010 10:32:42 ... (-/-)
Re (4): dronty
Odpověď na příspěvek od liska-E ( liska-e@bezkalhotek.com ) z 28.06.2010 09:37:34:
Jasná zpráva kůzlátko!

.
.
.


Chyba: Příspěvek, na který odpovídáš, je již smazán.
Vložit do: Uživatelská fóra / Osobní / Liščina nora
..
Odpověď na příspěvek od dronty ( mailto:potrosek@seznam.cz ) z 28.06.2010 10:32:42:

Člověk se celý život něčemu učí ....



*206*Nesuďte mne, nemáte na to dost sil*66*
*3360*Chtít pravdou žít a přátele mít
je jak Boha ctít a s ďáblem souložit*3375*
guest Muž liska-E (liska-e@bezkalhotek.com) ... 28.06.2010 09:37:34 ... (385/484)
Re (3): dronty
Odpověď na příspěvek od Benigna z 27.06.2010 23:04:41:

Snad si nemyslíš, že peníze, které se odváděli z vašich platů, se ukládaly někam do pokladniček s vašimi jmény a až dojdete důchodovému věku, pokladnička se otevře a bude se z těch peněz vyplácet ....
Ne, dnešní důchodci sice také odváděli část peněz z výplat, nicméně z toho žili tehdejší důchodci a ti ze svých peněz zase platili "svoje důchodce" a tak dále a tak dále .... Na mě se žádný důchodce nedřel. To, co mám, nebo jsem kdy měla, mám od matky - která to jako samoživitilka neměla zrovna nejsnažší a nikdo jí nepomáhal .. taky musela makat sama - nebo svojí zásluhou.

Je sice fakt, že je to každého věc, ale nemůžeš se na mě zlobit, když se odevšud dozvídám, že ačkoliv budu platit stejně jako všichni ostatní přede mnou, já ten důchod mít nebudu. Nárok na něj ano, ale co z něj? Pětistovku? Takže já si musím spořit důchodové připojištění už v pětadvaceti letech, abych měla z čeho žít a k tomu navíc dávám naprostejné peníze, jaké celý život dávali dnešní důchodci a ti před nimi a před nimi .... A pak se dočtu, že nějaká stará koza vyhrožuje na zábavním serveru soudama a podobnejma píčovinama ... A jestli se divíš že mi vadí, že z mých kapes teď tahá někdo zbytečný prachy, který mi potom budou chybět, až budu chtít mít stejné "důchodcovské výhody", jako mají dnes .... pak potom jsem to asi špatně vysvětlila :)


*206*Nesuďte mne, nemáte na to dost sil*66*
*3360*Chtít pravdou žít a přátele mít
je jak Boha ctít a s ďáblem souložit*3375*

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 z 49 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: