XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Osobní / Deleatur

 

Deleatur

Deleatur

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Osobní fórum.
K čemu to tu je? Údiv   *9*Hroznej smích   *3*
Pro srandu králíkům! Veselý   *1384*

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 1 | 2 z 140 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | » | Poslední

 

Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 19.02.2024 22:53:30 ... (1381/1391)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Pečené česnekové houby (Jamie Oliver: 5 ingrediencí, str. 166-167)

Rodině se zdálo málo 25 minut pečení a pak brala jako satisfakci, že houby byly lehce syrové, ale mně to tak chutnalo. I když já bych to možná pekl déle zase proto, aby se vypařilo více vody z hub i rajčátek (ta byla pod něma).

65%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 18.02.2024 22:47:21 ... (1380/1391)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Italské Lasagne (Menu Box Set z Albertovy tržnice)

Rajčat se mi zdálo hodně a taky to bylo nakonec dost vodové. Nicméně: těstoviny, pikantní mleté maso a sýr... komu by to nechutnalo?

65%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 17.02.2024 21:33:24 ... (1379/1391)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Treska na slanině (Jamie Oliver: 5 ingrediencí, str. 142-143)

Resp. halibut (grónský), protože to měla být hlavně bělomasá ryba. Špenát k čočce se mi zdál navíc a nejmdlejší chuti, jinak byla výrazná každá z použitých surovin. Problém jsem měl jako obvykle s rybím balíčkem, který Oliver opéká akorát v pánvi, zatímco já vždy pro sichr v troubě. Ale díky slanině jsem rybu nevysušil. *14*

65%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 16.02.2024 21:47:28 ... (1378/1391)
Stop prokrastinaci! :)))
.
(Samozřejmě, že následující není nic důležitého a je to jen narcistická móda, ale mně to pomáhá. A baví. *14**1*)

Před Vánoci jsem měl dost neprozřetelný nápad, proč malovat jen částečně, proč si při úklidu potom konečně nedat dohromady knihy, filmy, časáky a to, čemu říkám "papíry" (různé poznámky, výstřižky, faktury, paragony, návody, recepty, adresáře), ale ani jsem si neuvědomil kolik toho mám. Jsou toho stovky a "papírů" 20 krabic. Do toho konec Uložta, kdy jsem jeden týden jen stahoval, až jsem prostahoval 1 TB navzdory tomu, že už u vytahaných DVDček jsem si říkal, že to snad nenakoukám ani v důchodu. (Obdobná situace jako Uložto - taky zuřivé skupování, jakmile to vypadalo na soumrak disků, ceny letěly dolů, likvidovaly se půjčovny, Levné knihy najednou přestaly chrlit klenoty světové kinematografie a nakonec to zabalil i Bontonland v Koruně.)

I když něco málo uklízím ještě teď, jsem rád, že jsem s tím konečně nějak pohnul a jsem pevně rozhodnut pokračovat v třídění a zpracovávání. Zatím ale mám problém se soustředit na jednu věc, takže nejbližších restů mám hned několik: ritual de lo habitual, pravidelné cvičení, úkoly z angličtiny, soupis kde co mám na externích discích (bez přesouvání a likvidace starých) a přepis linků z mobilu.
.
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 03.02.2024 17:25:03 ... (1377/1391)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Čínské Chap Tjoy (Menu Box Set z Albertovy tržnice)

Díky zelenině (hlavně rajčatům a limetce) svěží a zároveň příjemně nakyslé. A s přípravou žádnej problém, to se taky počítá.

75%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 05.01.2024 19:36:07 ... (1376/1391)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Marocký kuskus (Menu Box Set z Albertovy tržnice)

Proč ne? Vyhovovalo mi, jak je to hezky pohromadě, nemusím kupovat všechno zvlášť, ani u exotických přísad přemýšlet, co s nima příště. Ostatně jsem si podobně poradil, když jsem až doma zjistil, že masa navíc má být jen 300 g, nikoli skoro 2x tolik… a stejně to tam hodil. Dobře jsem udělal, jídla byl pořádný hrnec a já měl i pro rodinu navařeno na 2 dny. *14*

Nejvíce jsem se bál, aby se mi tam nerozmočil ten kuskus, ale byl přesně na skus. *3* Chuť byla exotická, ale velmi příjemná a navzdory rozinkám a sušeným meruňkám vůbec ne sladká.

70%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 04.01.2024 22:06:08 ... (1375/1391)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Asijský tuňákový salát (Jamie Oliver: 5 ingrediencí, str. 144-145)

Nikdy nic neopékám, "aby střed zůstal narůžovělý", takže mi tuňák nikdy nebude chutnat. Propečený je prostě tuhý. Pravda, v tomto případě ho příjemně odlehčoval dresink z nakládaného zázvoru a sójovky. Rodině ale taky vadilo, že "salát" je spíš regulérní příloha, koneckonců edamame jsou luštěnina, k tomu ještě ředkvičky v poměru skoro 1:1... *40*

60%
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 03.01.2024 19:29:17 ... (1374/1391)
PF 2024
.


P. S.: Koukám v albu, že jsem zapomněl na PF 2023. To ode mě nebylo hezký. A dobře mi tak! *40**3*
.
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 23.12.2023 21:38:23 ... (1373/1391)
Klidné Vánoce...
.
...a lepší Nový rok. *20* (Přát "veselé" a "šťastný" není po masové střelbě v Praze asi nejvhodnější, zvláště když pachatel vrhl stín i na svátek Davidů - vč. mě - který se slaví za týden.)
Deleatur Muž Deleatur (deleatur@centrum.cz) ... 17.12.2023 03:44:23 ... (1372/1391)
Z receptů naposledy vyzkoušeno.
.
Šťavnatá roštěnka (Jamie Oliver: 5 ingrediencí, str. 186-187)

Ani teď jsem nesehnal roštěnec s takovou vrstvou loje, aby mi vypečený tuk pokryl celou pánev, takže jsem částečně použil olivový olej. Za další jsem si při vaření přílohy říkal - To je celý? Rozhňácal lilky s rajčaty a hotovo? Vzhledem k tomu to bylo překvapivě velmi dobré a uznala to i rodina, jež se na to dívala s podobnou nedůvěrou.

70%

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 1 | 2 z 140 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: