XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Koníčky a záliby / Android, iOS, Windows Mobile, Windows Phone

 

Android, iOS, Windows Mobile, Windows Phone

Android, iOS, Windows Mobile, Windows Phone

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Diskuse o operačních systémech v chytrých mobilních telefonech.
Android - Operační systém, který vyvíjí Google a je založen na jádru Linuxu.
Nejnovější verze Androidu je 11 Red Velvet Cake, který sjednocuje platformu pro smartphony a tablety.

iOS - Operační systém, který vyvíjí Apple.
Nejnovější verze iOS pro chytré telefony je iOS 14.0.

Windows Mobile - Operační systém, který vyvíjí Microsoft.
Nejnovější a nadále nevyvíjící verze pro chytré telefony je 6.5.5. JIŽ ZASTARALÝ SYSTÉM

Windows Phone - Operační systém, který vyvíjí Microsoft.
Nejnovější verze pro chytré telefony je 10 mobile. JIŽ ZASTARALÝ SYSTÉM

Moderátoři: ONDRASHEK

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 z 13 | 11 | 12 | 13 | » | Poslední

 

guest Muž ONDR4SH3K (ONDR4SH3K@seznam.cz) ... 12.12.2011 14:03:09 ... (32/122)
Opera Mini 5.1 - Windows Phone 7
O víkendu vyšel port na Opera Mini 5.1 pro Windows Phone 7.
Autorem je ultrashot, který dokázal pomocí menší úpravy nativně spustit program z Windows Mobile. Pro nás uživatele to znamená, že teď se můžeme těšit na další známé programy z Windows Mobile na Windows Phone 7.

Pro spuštění Opery je potřeba mít Full Unlock, které obsahují hodně známé DFT ROM.

Opera Mini 5.1 obsahuje i českou lokalizaci!

Ukázka aplikace:

guest Muž ONDR4SH3K (ONDR4SH3K@seznam.cz) ... 12.12.2011 14:01:04 ... (31/122)
Sdílení internetu - Windows Phone 7
Na Windows Phone 7 pro HTC a Samsung produkty už jde nějaký ten pátek sdílení internetu. Je potřeba mít odemknutý telefon. Je to jen otázka času, kdy to Microsoft zveřejní v dalším updatu.

Jak sdílení internetu funguje:
Musíte mít internet od operátora.
Po zapnutí se vám automaticky vygeneruje Název sítě a Heslo. (Dá se upravit i vlastní)
Dá se na tom připojit až 5 lidí!

Ukázka aplikace:
guest Muž ONDR4SH3K (ONDR4SH3K@seznam.cz) ... 10.12.2011 10:46:39 ... (30/122)
Android 4.0 x86
Odpověď na příspěvek od ONDR4SH3K ( mailto:ONDR4SH3K@seznam.cz ) z 28.09.2011 19:18:34:

Jak už jsem psal níže, Android 2.3 na netbooku, proč ne ... ale co takový Android 4.0, který byl nedávno oficiálně vydán na tablety a chytré telefony?

Výsledek na Acer Aspire One D150
zooomek Muž zooomek (zooomek@seznam.cz) ... 10.12.2011 00:09:00 ... (29/122)
CM9
Už se začíná pomalu, ale jistě mluvit o alternativní ROM od známého CyanogenMod týmu, který hned po vydání zdrojových kódů k systému Android 4.0 Ice Cream Sandwich, začal pracovat na systému, který bude dostupné širší vrstvě než jen oficiální verze, která bude dostpuná pouze těm novějším kusům. :-)

No moc se těším, vydaní by mělo být na přelomu roku. Jako dárek k Vánocům to prý CM tým nestihne, ale nevadí, i tak je leden parádní termín.

Ikdyž je fakt, že už dnes se neoficiální porty na XDA objevují a setkal jsem s pár lidmi, co tyto ROMky flashli a psali, že super, jen to ještě není natolik doladěné, aby se to dalo použít jako stable ROM.

Hned jak se dozvím něco nového, budu zde informovat.



Mám dvě opravdové lásky, jednu mohu poslouchat, s druhou mohu žít... *15*

Ubuntu
*198*

zooomek Muž zooomek (zooomek@seznam.cz) ... 02.11.2011 08:08:00 ... (28/122)
Re (4): Nedostatky WP 7
Odpověď na příspěvek od ONDR4SH3K ( mailto:ONDR4SH3K@seznam.cz ) z 30.10.2011 21:01:44:

Kdybych bydlel v Třebíči, tak to mám kousek a nebyl by problém, ale teď bydlím v Praze už nějakej pátek. :/ A to se asi jen tak neutrhnu do Jihlavy. :(


Mám dvě opravdové lásky, jednu mohu poslouchat, s druhou mohu žít... *15*

Ubuntu
*198*

guest Muž ONDR4SH3K (ONDR4SH3K@seznam.cz) ... 30.10.2011 21:01:44 ... (27/122)
Re (3): Nedostatky WP 7
Odpověď na příspěvek od zooomek ( mailto:zooomek@seznam.cz ) z 30.10.2011 20:39:11:

Přijeď do Jihlavy, dáme scuka a ukážu ti ten systém. To se takhle nedá popsat, v čem je lepší a horší. A taky záleží na tom, co preferuješ. Někdo preferuje jednoduchost a někdo preferuje dostupnost aplikací apod...
zooomek Muž zooomek (zooomek@seznam.cz) ... 30.10.2011 20:39:11 ... (26/122)
Re (2): Nedostatky WP 7
Odpověď na příspěvek od ONDR4SH3K ( mailto:ONDR4SH3K@seznam.cz ) z 29.10.2011 17:25:05:

Takže ve směs jsi to všechno potvrdil, u menšiny jsi nesouhlasil. :-) Prostě mě ten Win neláká. :D Asi se tady na foru budem často hádat a dohadovat. :D Ale je pravda, že asi každý má nějaký plusy a nějaké mínusy.



Mám dvě opravdové lásky, jednu mohu poslouchat, s druhou mohu žít... *15*

Ubuntu
*198*

guest Muž ONDR4SH3K (ONDR4SH3K@seznam.cz) ... 30.10.2011 11:26:19 ... (25/122)
Složky - Windows Phone 7
Jaxbot udělal aplikaci, která povoluje udělat složky v hlavním menu Windows Phone 7 Mango. K tomu, aby jste složky mohli vytvářet, musíte mít odemčený telefon.

Princip je jednoduchý. Ve windowsu si otevřete prográmek, ve kterém si nastavíte název složky a programy, které ve složce budou. Programy můžou být buď homebrew nebo oficiální z Marketplace. Až budete mít připravené složky, ve kterém budou programy, stačí je pak přes deploy dát do telefonu.

Jak to vypadá můžete vidět níže:


Jak nastavit složky můžete vidět níže:


Screenshot složky v hlavním menu:


Program můžete stahovat ZDE.
guest Muž ONDR4SH3K (ONDR4SH3K@seznam.cz) ... 29.10.2011 17:25:05 ... (24/122)
Re: Nedostatky WP 7
Odpověď na příspěvek od zooomek ( mailto:zooomek@seznam.cz ) z 29.10.2011 16:52:30:

- Jednoznacne integrovane vyhledavani BING. Nic horsiho snad pouzivat nelze. Nelze zmenit za jineho poskytovatele vyhledavani. - BING je služba Microsoftu - ale změnit by to nebylo na škodu

- Nedostatek kvalitnich aplikaci, vetsina aplikaci placena. Napriklad zde nenaleznete zadnou z oficialnich aplikaci (dropbox, read it later, wolfram alpha, a uz vubec necekejte aplikace od Googlu) Samozrejme lze u nekterych pouzit alternativu, ale neni to ono. Kdyz uz je na marketplace nejaka oficialni aplikace napr. Ebay, tak rozhodne nema tolik moznosti jako na jine platforme. Dale spatna provazanost s aplikacemi tretich stran. Jiste znate, ze se pohybujete po webu a chcete si napriklad prehrat video. Staci rozkliknout video a uz se spousti vami zvolena aplikace pro prehravani (youtube), toto zde ovsem chybi. Tak i v mapach. V prohlížeči přehrání videa přes youtube funguje - otevře se aplikace, placené programy se dají stáhnout zdarma přes jeden prográmek, ale telefon musí být odemčen

- Dorucenka SMS, prijde vam jen jako klasicka sms, ktera ma sve svou slozku primo v listu sms aplikace. Nelze zmenit jen na upozorneni nebo potvrzeni vlozit k odeslane sms. V tom má pravdu

- emotikony v klavesnici, lepsi by bylo zmenit nastaveni na automaticke zobrazeni smajliku. Napriklad pisete sms, kde se muze smajlik hodit, ale nekdy je smajlik opravdu neprakticky a potrebujete psat „@“. Mě tam chybí volba vlastního nastavení

- Chyby v pocesteni aplikace fotoaparat. Tohle je už opraveno

- Seznam aplikaci, ktery je silene dlouhy. Navic je seznam abecedne rozdeleny a toto rozdeleni je formou dlazdice s urcitym pismenem pod kterym jsou uvedene aplikace. Pro nekoho uzitecne v rychlosti vyhledavani, pro me osklive. To se dá zrušit

- Notifikace prichozich udalosti. Oznameni po case mizi a objevuje se pouze v dlazdici na plose. Neprakticky pomale, pokud pospichate a nemate cas cekat az se ziva dlazdice preklopi a oznami nove udalosti. Toto oznameni je dale pristupne jen pri uzamcenem displeji. Hned po odemčení telefonu se dlaždice překlopí

- Nastaveni WIFI. Nelze nastavit wifi a jeji uspani. Respektive uspani je nastaveno jako vychozi. Po probuzeni musite cekat az nabehne wifi a teprve pote pracovat s aplikaci ktera pouziva internetove pripojeni. Je to otravne a zdlouhave.

- Internet explorer. Je zvolena delsi prodleva mezi dvojklikem pro zvetseni stranky. Pravidelne se stava ze se netrefite na dany odkaz a po oprave se vam stranka priblizi. Rozhodne chybejici Flash player. Obcasne nefunkcni tlacitko zpet, navic by clovek cekal ze lze pouzit senzorove tlacitko zpet. Ovsem to obcas ukonci aplikaci. Čekám na jinou aplikaci browseru - mě se IE seká při načítání

- Call delay. Nevim jestli je to chyba HTC Titan, ale muj model ma rozhodne prodlevu po prijeti hovoru, kdy je cca vterina az dve ticho. U mě problém není

- Pokud je spusteno vice narocnejsich aplikaci, je system pomalejsi a je to evidentni na prubehu nacitani. Kdy vidite trhave pohyby nacitaciho stavu. Nevšimnul jsem si za celou dobu, co používám telefon

- Nevim jestli je to chyba OS nebo aplikaci tretich stran, ale snad vsechny aplikace jsou opravdu pomale v nacitani dat z internetu. To jsou :D

- Adobe reader. Nektere soubory pdf zobrazi, jine vubec. Bohuzel jedina aplikace ktera je dostupna.

- Chybi mi datum ve stavovem radku. Mista je zde dost a az tolik informaci se zde nezobrazuje aby byla nutnost do nej neumistit datum.

- Nejvetsi zklamani je pro me kvalita aplikace na marketplace. Kde je ohromne mnozstvi neuzitecnych aplikaci a ty kvalitni vlastne take za moc nestoji. Prakticky ve vsech je nejmensi sance cokoliv nastavit.

Naopak jako vyhody bych uvedl super rychly svezi OS ktery je uplne odlisny od vseho co sem kdy pouzival a znal- snad jen mimo Zune prehravace.

- Libi se mi i dobry napad skryte horni listy. klavesnice ktera je opravdu hodne dobra, balicek Office, ktery je soucastni kazdeho telefonu, a celkove cely OS na me dela prijemny dojem.
zooomek Muž zooomek (zooomek@seznam.cz) ... 29.10.2011 16:52:30 ... (23/122)
Nedostatky WP 7
Našel jsem článek jednoho známého, kde sesmolil nedostatky na WP7 ,a jeho novém HTC Titan, a mě jenom utvrdili v tom, že to nechci a budu věrný Androidu, on sám v prosinci opět přechází zpátky na Android. :-)

http://jiratoxx.wordpress.com/2011/10...e-nedostatky-ve-wp7/


Mám dvě opravdové lásky, jednu mohu poslouchat, s druhou mohu žít... *15*

Ubuntu
*198*

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 z 13 | 11 | 12 | 13 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: