XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Uživatelská fóra / Politika / Tóra x Bible x Korán

 

Tóra x Bible x Korán

Tóra x Bible x Korán

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Jak moc cizí jsou si tři náboženství (judaismus, křesťanství, islám)? Je možné porozumění? Jsou možné reformy v rámci těchto náboženství? Jsou to "heretici" judaismu, nebo ti "praví" následovníci?
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 z 84 | » | Poslední

 

guest Muž jacarlos3x (Karliiisek@seznam.cz) ... 08.06.2009 08:51:59 ... (3/833)
Presunuta diskuze z fora Historie tematu Arabsko-izraelské války (islam a krestanstvi, judaismus)
... 03.06.2009 14:53:30 ... (1384/1398)Re (20): samozřejmě palestincům + 03.06.2009 15:15:15 ... (1385/1398)Re (20): samozřejmě palestincům

Tohle napsal said5:
"Odpověď najacarlos3x stat nezasahuje do zalezitostej cirkvi.EU nenarizuje Vatikanu aby i on dovolil zenam byt duchovnimi.Tim spis ani v Turecku nikdo nikomu nebude nic narizovat.A to protoze,islam nezna poneti cirkev.Neni zadny centr,ani vrchni duchovni<s vyjimkou siitu,kde je ajatolah,ale tam funkce imama dedi se z otce na syna>kteri by rozkazal.Kazda obec,kazde mesto ma svoji mesitu,a kazdy muz co ji navstevuje voli nejvhodnejsiho,toho kdo je bezuhonny,zna dobre Koran,a zna arabstinu.Funkce sejka je jen znalec a vykladac Koranu,on neridi mesitu.A neni ani tak jak je to u vas ze farnosti spadaji pod biskupa Olomouckeho,napriklad.Kazda mesita je samostatna.U vas je tak ze dneska mate konzervativniho papeza,kteri nechce zeny za duchovni,a zitra prijde liberal a reformator,co to zmeni.U nas to tak neni.U zidu napriklad zeny i doposud nesmeji dotykat se Tory,a taky znaji pojem koser.A taky na tomto nehodlaji nic menit.Apostol Pavel taky ve svich dopisach zakazoval zenam mluvit ve zboru,a narizoval aby vChramach
nosily satek,na znameni pred andelami a ze jsou podrizuji se muzum,a jinak jak on pise,at se oholi hlavu.Kdyz Jezis hajil nabozensku rovnost zen,tak proc on neprikazal zidam abychom oni pustili do sinagog i sve zeny,a nebo nezrusil sehrehaci zen v Jeruzalemskem chramu,kde zeny meli byt jen na nadvori urcene jen jim,a nesmeli tam kde byli muzi.Nebo i podle tebe sv.apostol Pavel a Jezis taky sovinisty?Kdyz uz oni nemeneli Bozi narizeni,tak kdo jsi ty a nebo nekdo jiny v dnesni dobe,ze mluvi o zmene Bozich narizeni.Nemyslim ze by ty za takovi reci vysel bez uhony,napriklad v Recku,Rumunrku,Bulharsku,a nebo v katolickich Mexiku,Kolumbiji,Braziliji,Filipinach.Tv oje narikani na to aby meneli se Bozi prikazani,je jest jen ubohou snahou zamaskovat to ze nechces je doderzovat.A v tomto ty nejsi jediny.Jedny nelibi se to,jinym jine,takze budeme menit na pockani a na pozadavek kazdyho.A z tohoto i vyplyva jak ty homosexualitu a smilstvo nazyvas jen jak svobodni rozhodnuti."

Tvrdil jsem snad nekde, ze EU narizuje neco Vatikanu? Ne. ANi jsem enhovoril o roli statu v cirkvi v Turecku. To rozhodnuti muslimu prislo od nich samych nikoli od statu.
Tu segregaci zen kritizuji i u judaismu, protoze to urazi Boha ;) (podobne jako u ostatnich nabozenstvi)
Tak to prr, Jezis udelal pro zeny ve sve dobe hodne, napr. rekl, ze zena se muze rozvest muz s ni ne (bylo to poplatne dobe, protoze zena by byla bez prostredku, kdyby ji muz opustil), zastal se prostitutky Mari Magdaleny a mohl bych dat x dalsich prikladu. Nenasel jsem zadna slova Jezise, ktera byla sovinisticka. on mel stejny pristup jak k muzum, tak k zenam. A to ze mel za ucedniky muze bylo dano pouze dobou, aby ho lide prijali, v dnesni dobe by to vypadalo uplne jinak.
U katoliku to neni pouze problem u konzervativniho ci liberalniho papeze, ale o dlouhodoby vyvoj, kterym musi projit.
Kdybych prisel k uhone v katolickych zemich za sve nazory, tak by preci porusili Jezisova slova "Kdo jsi bez viny, hod prvni kamenem", ne? Tudiz by to nebyli zadni nasledovnici Krista, ale dabla ;)
Jake me narikani? Spise moje kritika, ne? Ja chci zmenit Bozi prikazanai? A jak prosim Te??
A neni snad predmanzelsky sex, ci homosexualita svobodne rozhodnuti (ve smyslu, ze se dva lide svobodne rozhodnou, nikoli ze si homosexualitu vyberou)?? To psoledni byla reakce na nesmysl (neber to pejorativne), kdyz jsi srovnaval nasilnika s gayem, coz se neda naprosto srovnavat.
guest Muž jacarlos3x (Karliiisek@seznam.cz) ... 08.06.2009 08:41:28 ... (2/833)
Presunuta diskuze z fora Historie tematu Arabsko-izraelské války (islam a krestanstvi) 2
03.06.2009 14:31:00 ... (1383/1398)Re (20): samozřejmě palestincům

Tohle napsal said5:
"Odpověď najacarlos3x Jeste ohledne zeny imamem.Je videt ze tvoji znalosti islamu nedosahuji ani 1% ze 100.Jsou nekolik nabozenskich duvodu proc zena nemuze byt imamem.Prvni,je to poruseni Sunny,a od takoveho cloveka i tych kdo jeho nasleduje Buh neprijima modlidbu.Za druhe,zeny v mesite maji oddelenu mistnost a nesmeji modlit se spolecne s muzi.Patecni modlitba je jen povinna pro muze,pro zeny-ne.Taky je prirodny duvod,a to ze zeny 1krat do mesice menstruji.A v islamu menstrujici zena povazuji se necistou.Proto ji modlitby ktere ona pronese doma,Buh taky neprijima,a do mesity ona nesmi uz vubec.Zadna verici muslimka sama neudela hrich a neznecisti mesitu.Pro tvoji informaci kazdy muslim pred kazdou z 5modlidb musi mit obrad ocisty,jinak jeho modlidba je neplatna.Tak ze ty dni kdy ona menstruje kdo povede modlidbu,a stejne je to i po porodu.Za treti,imam je funkce volitelna,a voli je jen muzi.A zadny muz zenu za imama nezvoli,a taky zadna verici muslimka neda svojh kandidaturu.Za cetverte,ani v Evrope"

Zeny imamky - To neni o neznalosti islamu. Tva argumentace je podobna jako u katoliku (menstruace zen). Presne tohle je ten sovinisticky pohled nabozenstvi na zeny. Buh proste stvoril muze a zenu, jakozto rovnocenne bytosti, ktera maji stejna prava a povinnosti. Kdyby byl v te dobe matriarchat, tak by byl Mohammed, Jezis, ci Mojzis zena. Jde pouze o pohled na vec v ramci te doby. Tyto prikazy jsou sovinisticke, protoze tehdy vladli muzi. Dnesni doba je jina. Buh prijima jakekoli modlitby za jakychkoli okolnosti a na jakemkoli miste, kdyz to mysli clovek uprimne. Jde mi proste o to (a opakuji znovu, abys to nebral stahovacne, je to zamerene na jakekoli nabozenstvi, nikoli na islam), zmenit nesmyslna dogmata, ktera nemaji opodstatneni a urazi Boha ;)
guest Muž jacarlos3x (Karliiisek@seznam.cz) ... 08.06.2009 08:36:16 ... (1/833)
Presunuta diskuze z fora Historie tematu Arabsko-izraelské války (islam a krestanstvi)
02.06.2009 19:22:44 ... (1381/1398)Re (20): samozřejmě palestincům

Tohle napsal said5:

"jacarlos Je videt ze je to zbytecna konverzace,ty zustanes na svim nazoru,a ja na svim.Ohledne obrazu,tak jsem uz odpovedel na to kde jeho da videt.Odpovidal to Joe73.Ohledne poligamii uz jsem diskutoval o tom na forumu Filosofie,a nebudu opakovat se.Jo a preju ti dlohi zivot jak zil Metuzalem,mozna az tehdy dozijes kdy "bude" zena imamem.Ani katoliky to nezavedli.Jen napisu ze cim vic zapad bude tlacit na zmeny v islamu,tym vic bude radikalu.Pokud spolecnost i ma menit se tak to ma byt konsensus obcanu toho statu,a nena natlak ciziho.Tim nic nedosahnou,jen vyhroti situaci.Jo a jeste,nevim aby v chudem Afghanistanu,nebo Somalsku,a nebo i ne v muslimskich statech Afriky,zeny jsou emansipovany,a muzou vyzit jako samotne matky,bez muzu.Neplet Evropu z 3svetem.A to ze jste zanedloho vymrete jako narod,tak podekujte emansipaci.Jak jsem psal za takovych 200let,z vasich kostelu stanou mesity,jak je tomu v Turecku.Uz ted hodne kostelu v Evrope poloprazdne,jnde uz jsou prazdne,a chatraji a rozpadaji se.Tymto loucim se"

Zeny imamky - V lonskem roce probehla zprava v mediich, ze prave v Turecku se snazi o reformu islamu, ktera bude vice reflektovat soucasnou dobu a s tim je spojene i to, ze budou zeny imamky. Pokud by jsi cetl pozorne, tak to same (neucast zen na pozici fararu) kritizuji i u katolicke cirkve ;) (resp. pravoslavne). Reforma je nutna prave uvnitr cirkve, tudiz u muslimu, kteri jej musi zreformovat. To co jsem mel na mysli (prijeti evropskych hodnot) jsem mel na mysli tak, ze ti co zde (Evropa, CR) ziji, at jsou jakehokoli vyznani, tak musi respektovat tyto zakony, pokud ne, tak tu bohuzel nemaji, co delat. Holt demokraticka prava jsou na nejvyssim miste.
Emancipaci zen jsem mel na mysli samozrejme ve vyspelych castech sveta. Kor v Afganistanu se zeny chteji emancipovat, ale Taliban to zenam neumoznuje, napr. studium na skolach. Cimz de facto zpochybnuji roli Boha a jeho vytvor (tudiz stvoreni zeny) a jejich ciny nejsou ciny pro Allaha, ale dabla.
Je ponekud predcasne rikat, co bude za dve ste let, Cinanu je daleko vice a budou mit vetsi rozvoj spolecne s Indii ;)

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 z 84 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: