XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Cizí jazyky

Cizí jazyky

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Učíte se nějaký cizí jazyk?Nebo se chcete naučit nějaký nový a potřebujete poradit?Tak vítejte!
Tak zdravím!:-)

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 z 7 | » | Poslední

 

guest Muž Child.of.Bodom ... 05.01.2009 20:37:55 ... (9/69)
Hur maar du? Hur laanget läste du det? För att uppliva dina kunskaper:))
Odpověď na příspěvek od Clareee ( mailto:clareee@centrum.cz ) z 19.09.2008 06:32:05: Arabštinu a perštinu? Studuješ to na VŠ, nebo jsi na nějaké škole s extra jazykovou nabídkou? A jak ti to jde? Když pominu to děsivé (z mého pohledu) arabské písmo, co nezaznamená samohlásky (to se mi tedy nelíbí :)), bylo mi řečeno, že prý člověk potřebuje cca 10 let jen na zvládnutí spisovné arabštiny. Co je tam tak odlišného a obtížného? (Vím sice, že arabština patří do semitské jazykové rodiny, tedy že právě ta odlišná jazyková rodina je ten obtížný faktor, ale nevím o tom nic blíž. Jestli se ti chce, zkus mi to trochu osvětlit:).

O perštině vím jenom, že je to indoevropský jazyk a že má přejatá slovíčka z arabštiny, tedy nic moc :D. A snad písmo nějak částěčně vychází z arabského (nebo obráceně?)?

K tomu, "samozřejmě ovládám anglinu", kéž bych mohla říct totéž, že je to tak samozřejmé... Doufám, že se někdy dohrabu na tu úroveň, abych dokázala anglicky číst (knihy), protože konkrétně od jedné mojí hodně oblíbené autorky se do češtiny ani finštiny skoro nic nepřeložilo (a dost určitě ani do slovenštiny). A v jiných jazycích zatím plynule číst nezvládám... :-/

Ivrit? Co jest toto? :D
guest Muž Child.of.Bodom ... 05.01.2009 17:03:16 ... (8/69)
Re: Čínština
Odpověď na příspěvek od Buffy23 ( mailto:martinas@centum.cz ) z 11.12.2008 23:59:10: Já tedy bohužel ne, ale přála bych ti, aby se ti podařilo nějakého učitele najít, ne že by se jazyky nedaly samoučit, ale myslím, že čínštinu jako tónový jazyk je minimálně hodně obtížné, možná i nemožné se naučit jako samouk... (Aneb díky Finům, že mě takových šíleností ušetřili; navíc finština je krásný příklad fonetického jazyka, jen málo věcí se čte jinak než píše.)

Možná by ses spíš měla zkusit poptat po jazykovkách (pokud jsi ve větším městě nebo jeho dosahu) nebo se zkusit zeptat na fóru na lide.cz - je to tam živější než tady na xchatu, vlastní fórum čínštiny: http://forum.lide.cz/forum.fcgi?akce=...h=&forum_ID=6929 - tam ti spíš poradí:).
guest Muž Child.of.Bodom ... 05.01.2009 16:47:08 ... (7/69)
Bla bla bla kecy jako pokus o rozvíření debaty xD
Odpověď na příspěvek od Darth.Akibeel ( mailto:Darth.akibeel@centrum.cz ) z 02.10.2008 16:49:58: To už je na každém, jestli svou znalost jazyků někde využije (jestli vůbec chce využít), ať už jen při cestování a koníčcích, nebo i ve své profesi.

Třeba já se začala před 3,5 lety učit finsky jen proto, že se mi ten jazyk zalíbil, s vědomím že ho prakticky nejspíš nikde nevyužiju, že to bude naprosto zbytečná znalost. Nu, a ono ne - příští rok budu skládat finskou maturu (juhů, to bude ještě legrace...), a alespoň prozatím plánuju se finštinou (resp. kombinací CZ-FI) živit (pokud se mi podaří úspěšně vystudovat ještě VŠ, to bude ještě větší legrace). Tož jako demonstrativní příklad, že znalost jazyků nemusí ležet zbytečně nevyužitá:).

Ve škole mám tedy i švédštinu, další "zbytečný" malý jazyk, pro mě nepovinný (Fini musí, někteří s velkým sebezapřením x)). Taky zatím nevím, k čemu mi to bude, když nepočítám cestování (bohužel vzhledem k místu bydliště to mám blíž do Ruska než do Švédska). Kdo ví, co život přinese...? Třeba se časem využití najde.

Navíc je podle mě fajn, když člověk může s domácími mluvit po jejich (když třeba někam člověk jezdí častěji). Btw, na jaře jedeme se školou do Stockholmu, ale nevím nevím, jestli se odvážím na nějakého Švéda otevřít hubu švédsky :-0 (malá slovní zásoba, obava, že nebudu rozumět, a taky takový ten ostych - ještě jsem neměla možnost s žádným rodilým Švédem mluvit).

Jinak bych se ráda věnovala i dalším cizím jazykům (např. islandština, karelština (nejbližší příbuzný jazyk finštině, cca 70 000 mluvčích), latina, obnovila francouzštinu), ale moje mozková kapacita nějak nestíhá (chtělo dokoupit paměťové moduly na slovíčka - nemáte někdo nějaký tip na efektivní studium slovíček?), jinak bych těch jazyků měla víc... Tak až asi časem něco nového. Chtěla jsem si letos přidat tu fráninu, ale nakonec jsem usoudila, že na to nemám. Zvláště protože v anglině na nás mají docela šílené nároky (taky vždycky téměř polovina známek ze zkoušek z angliny jsou kule jak vyšitý). Vůbec nevím, jak z té angliny zvládnu odmaturovat xD.

----------------------------
Btw, kvůli cestování se učíš finštinu (a jak ti to jde)? Proč zrovna Finsko?
guest Muž Buffy23 (martinas@centum.cz) ... 11.12.2008 23:59:10 ... (6/69)
Čínština
Ahojky učí; se tady někdo z Vás Čínštinu?
kDYBY NĚKDO JO, NAŠEL BY SE NĚKDO prosím kdo by mě jjí učil dále, Potřebuji učitele nebo učitelku na to...ono jako samouk to člověk moc nedá
guest Muž Darth.Akibeel (Darth.akibeel@centrum.cz) ... 02.10.2008 16:49:58 ... (5/69)
lol
stejne vetsina lidi co se uci jazyky je moc nevyuzije ale i presto se ucim nemecky a anglicky , spise kvuli cestovani se ucim zase finstinu

Te mihwa *1163*
--------------------------------
uzivatelskáfora / soukromá / hea hea finlandea
guest Muž Islanzady ... 22.09.2008 18:25:32 ... (4/69)
Jazyky... *1*
No tak učím se anglicky, rusky a německy... Ale ještě chci přibrat hebrejštinu a japonštinu... *1* Tak uvidim, co stoho nakonec vyleze.... *1* Ale za předpokladu, že bych to tak nějak zvládala, bych ještě ráda přibrala polštinu... *1*
guest Muž 8vjednom (freizman@centrum.cz) ... 21.09.2008 08:16:00 ... (3/69)
jazyk
já ovládám nejlepší jazyk a ten je fakt boží a není tožádný ciží jazyk
guest Muž Clareee (clareee@centrum.cz) ... 19.09.2008 06:32:05 ... (2/69)
Re: Jazyky
Odpověď na příspěvek od ChAmPiOnA ( mailto:Sergeant.Cross@seznam.cz ) z 15.09.2008 19:08:24:

ja mam ve skole arabstinu a perstinu, pak jeste snad pribude ivrit :D ... jinak jsem taky delala svedstinu, polstinu, samozrejme ovladam anglinu a franinu ... no a trochu umim finsky a spanelsky *3* magor no*105**3*
guest Muž ChAmPiOnA (Sergeant.Cross@seznam.cz) ... 15.09.2008 19:08:24 ... (1/69)
Jazyky
Ahoj*2*

No já se učím ve škole Gb and De , ale jinač tak se učím ještě Bg*18*

*90* Admin BlooooD SeRver By SCORPI *90*

Staly Spravce : Jeste jsem nebyl zvolen
Vlastni forum : Mam EaZzYho Svet
Certifikator : Nejsem
Admin : Nejsem

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 z 7 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: