XChat v mobilu  |   Fotoalba  |   Nápověda   |  Zaregistrovat
Přihlásit pomocí mojeID
Můj profil   |   Vzkazy (0/0)   |   Fotoalba   |   Poznámky   |   Nastavení

Rally

Rally

Sleduj emailem (jen pro Modrá hvězdička)
Kralovska disciplina motoristického sportu musí mít forum :-)
Autor fora nevložil zatím žádný úvodní příspěvek

Moderátoři: Toto téma nemá speciálně určené moderátory

Aktualizuj


» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 z 92 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | » | Poslední

 

guest Muž martin.blader (martin.blader@centrum.cz) ... 18.02.2009 15:44:34 ... (850/920)
Re (6): WRC
Odpověď na příspěvek od Prazdroj ( mailto:Liberecky@urquell.net ) z 18.02.2009 11:10:59:
Tak je pravda, že by to bylo mírně nefér kvůli tomu, jak jsou různá auta nejlepší na různých površích. Ale ty rozdíly jsou minimální a určitě je to spravedlivější než teď, kdy nejlepší jezdec jezdí nejlepším autem. Nejlepší auto dnes nemusí znamenat vítěztví v poháru značek. Viz sezóna 07, kdy Ford nevyhrál díky nejlepšímu autu, ale nejvyrovnanější dvojici. Takže to bylo nefér. Jenže kdyby se všichni jezdci vystřídali ve všech autech, tak by všechny týmy měli prakticky stejnou jezdeckou sestavu a teoreticky by vyhrálo nejlepší auto. Největší problémy v té tvé verzi jsou, že by to bylo divácky neatraktivní a pohár značek by vůbec nemohl existovat. Ale určitě je to zajímavá myšlenka a nabízela by přímé porovnání jezdců, avšak mohl by se takto jet třeba jen jeden závod na konci sezóny.
Prazdroj Muž Prazdroj (Liberecky@urquell.net) ... 18.02.2009 11:10:59 ... (849/920)
Re (5): WRC
Odpověď na příspěvek od martin.blader ( mailto:martin.blader@centrum.cz ) z 17.02.2009 18:08:20:

Vyjádřil ses dobře, ale to by pak bylo nespravedlivé, kdyby každý závod jely všechny značky a jezdci pendlovali. Některé tratě sedí jednomu auto, jiné jinému, takže by pak titul nemusel získat nejlepší, ale ten, co má větší štěstí na rozlosování. Proto by bylo lepší, aby všichni jezdci jednotlivé závody jeli ve shodných vozech.

Ale ono se to třeba brzy stane realitou, i když v ne tak pestré formě, až zbude jen Citroen, a tak z WRC bude Citroen Cup, podobně jako skupina N je Mitsubishi CUP.
guest Muž martin.blader (martin.blader@centrum.cz) ... 17.02.2009 18:08:20 ... (848/920)
Re (4): WRC
Odpověď na příspěvek od Prazdroj ( mailto:Liberecky@urquell.net ) z 17.02.2009 14:30:26:
Možná jsem se s tím pohárem konstruktérů špatně vyjádřil. Bylo to myšleno tak, že každý tým by jel každý závod, akorát by neměli smlouvy s jezdci, ale dostali nějakého přiděleného. Takže každý tým by v průběhu sezóny vystřídal všechny jezdce, a tak by nejlepší tým vyhrál, protože s nejlepším autem by každý teoreticky zajel svůj nejlepší výsledek.

Nejrychlejší verze řady 1 je 135i se 306 koňmi a jsem přesvědčen, že se dělá jen ve verzi coupé. Jestli existuje i sedan, tak ten asi taky, ale určitě se tak nedělá hatchback. Prakticky to je verze M, ale právě kvůli supersportu M1 z tohoto názvu sešlo.
Prazdroj Muž Prazdroj (Liberecky@urquell.net) ... 17.02.2009 14:30:26 ... (847/920)
Re (3): WRC
Odpověď na příspěvek od martin.blader ( mailto:martin.blader@centrum.cz ) z 17.02.2009 08:25:40:

To by bylo opravdu zajímavé, ale zatímco titul jezdců by tím byl vyřešen, horší by to bylo v pohárů konstruktérů, protože aby to bylo spravedlivé, musely by se jednotlivé závody jezdit s jednou značkou, takže by vždy vyhrálo to jediné účastnící se auto. Takže by pak vlastně bylo jedno, jak dobré by to auto bylo, nemusely by se vrážet peníze do vývoje, protože soupeření značek by skončilo. Vlastně by mohli s RS, WRX, GT atp. verzemi běžné sériové produkce. Ale bylo by to zajímavé. Třeba BMW by si zaplatilo německý závod, takže by všichni jezdili v BMW M1 (tedy doufám, že se tak jmenuje to malé BMW a že se dělá se silným motorem, i když to koliduje se starým M1), u nás by jezdili všichni s Fábií, po letech by se v rallye mohlo objevit Ferrari. Bylo by to opravdu zajímavé, vystřídat za celý rok třeba 15 aut, pak by to byl opravdu mistr světa.

Kdyby nebyla krize a kdyby byl Loeb něco jako Schumacher či Rossi, mohl by ho Ford přetáhnout k sobě, a pak by se vidělo. Ale obávám se, že jemu vyhovuje, že na něj nikdo nemá, že stoupá v různých žebříčcích a dělá nové rekordy, nechce si to komplikovat tím, že by šel i za víc peněz k horšímu týmu.
guest Muž martin.blader (martin.blader@centrum.cz) ... 17.02.2009 08:25:40 ... (846/920)
Re (2): WRC
Odpověď na příspěvek od Prazdroj ( mailto:Liberecky@urquell.net ) z 16.02.2009 21:27:25:
Co jsem četl reakce jezdců, kteří vyzkoušeli více WRC, tak C4 je podle nich nejlepší. Přesto myslím, že s Focusem by dokázal titul získat. Zase použiji Clarksona, který jednou napsal vizi a určitě nebyl první, že by bylo dobré, kdyby všichni jezdci v průběhu sezóny vystřídali všechna auta. Pohár pro nejlepšího jezdce a stáj by tak byl regulérnější, protože by opravdu vyhrál nejlepší jezdec a nejlepší auto. Zajímavá myšlenka.
Prazdroj Muž Prazdroj (Liberecky@urquell.net) ... 16.02.2009 21:27:25 ... (845/920)
Re: WRC
Odpověď na příspěvek od martin.blader ( mailto:martin.blader@centrum.cz ) z 16.02.2009 20:08:06:

By mě zajímalo jestli by Loeb vyhrával i s jiným vozem, nebo je tak dobrý hlavně kvůli autu, jestli by byl mistr světa i ve Fordu nebo dříve v Subaru.

Za úspěchy Škodovek jsem také rád.
guest Muž martin.blader (martin.blader@centrum.cz) ... 16.02.2009 20:08:06 ... (844/920)
WRC
Loeb už vyhrál i na sněhu, vypadá to, že když nebude mít problémy, vyhraje všechny závody MS. Nenapadá mě soutěž, kde by ho někdo mohl porazit přímo na trati, sníh měl být jeho jedinou slabinou.

Jinak je super, že Sandell s Fabií vyhrál kategorii produkčních aut a Prokop dojel 3. Nejsem sice nějaký patriot, ale jsem tomu rád, protože to podle mě pomůže popularizaci rally v ČR. Je ale jen otázkou času, než S2000 začnu drtit EVO a STI, pokud někdo osvícený neprosadí oddělení těchto kategorií.
guest Muž martin.blader (martin.blader@centrum.cz) ... 11.02.2009 11:17:07 ... (843/920)
Re (4): To mi neuvěříte
Odpověď na příspěvek od Prazdroj ( mailto:Liberecky@urquell.net ) z 10.02.2009 09:54:08:
Pravda, bohy z nich dělají média. Podle mých zkušeností jsou to obyčejní lidé, akorát je každý zná.
Prazdroj Muž Prazdroj (Liberecky@urquell.net) ... 10.02.2009 09:54:08 ... (842/920)
Re (3): To mi neuvěříte
Odpověď na příspěvek od martin.blader ( mailto:martin.blader@centrum.cz ) z 08.02.2009 22:07:08:

Jo, jako náhoda je to dobrý zážitek. Kdysi jsem takto čuměl, když jsem na záchodě v hospodě potkal Dana Nekonečného, a to je jen česká celebritka.

Neříkám, že známé osobnosti jsou bohové, nebo že se za ně považují. Ale bohy z nich dělají novináři a fanoušci.

Je pravda, že Mika už není pod takovým drobnohledem a asi je rád, že už po něm nešílí davy fanoušků, že si může zajít v klidu nakoupit. Alonsa bych také nemusel potkat :-). Vlastně asi z nikoho bych nebyl moc u vytržení, možná tak z Enza Ferrari, ale to se už nestane.
guest Muž martin.blader (martin.blader@centrum.cz) ... 08.02.2009 22:07:08 ... (841/920)
Re (2): To mi neuvěříte
Odpověď na příspěvek od Prazdroj ( mailto:Liberecky@urquell.net ) z 08.02.2009 20:31:56:
Neříkám, že nejsou závodníci, které bych potkal radši, ale i tak je to hustý. Mistra světa v F1 nepotkávám každý den, přesněji řečeno to byl ten první. Byl tam asi jen čtvrt hodiny ve vedlejších obchodech a koupil kytku a víno, takže asi jeli (byl tam s nějakou ženou, možná manželka) na návštěvu a stavili se pro dárky. S tou publicitou to tak horké nebude, protože si ho nikdo jiný nevšiml, naprosto zapadl do davu. Nevím jestli čteš Clarksona v Top Gearu, ale ten jednou psal o celebritách. Píše, že lidé mají pocit, že jsou to nějací bohové, kteří jsou pořád na večírcích, bydlí v luxusních domech a nemají žádné starosti. Přitom to jsou obyčejní lidé. Mě se to jen potvrzuje a Mika není jediný případ. Problémy s nakupováním mají snad jen Brad Pitt a spol. Neměli ani šoféra, prostě s tou ženskou za někým jel a byl koupit dárky, úplně jako normální člověk. Ani nejde popsat, jak jsem byl a pořád jsem mimo, když kousek od bydliště potkám takovou osobnost. Představ si, že bys v obchodě, kde normálně nakupuješ, potkal třeba Alonsa, přesně v těch 15-ti minutách, kdy tam je. Větší shodu náhod si snad ani neumím představit.

» Přidat k oblíbeným   » Vyhledat  

První |« | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 z 92 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | » | Poslední

 




Hledej příspěvek:
Příspěvek přidán mezi: a (dd.mm.rrrr)
Pouze toto téma: